İADE, İPTAL VE DEĞİŞİM

Siparişimi iptal etmek istiyorum, nasıl yapabilirim?

Siparişinizi oluşturduktan sonra iptal etmek istiyorsanız kargo çıkışınız yapılmadan önce Canlı Destek ya da müşteri hizmetleri numaramızdan bize ulaşmanız gerekmektedir. İptal işlemi, teyidiniz alındıktan sonra tarafımızdan gerçekleştirilecektir.

Siparişim iptal olduktan sonra ürün bedelimi ne zaman geri alacağım?

Hediyeyakala.com'da siparişiniz iptal edildiği anda tarafınıza bilgilendirme maili gönderilecek ve ücret iadeniz için işlem başlatılacaktır. Ödemenizin hesabınıza yansıması bankalara göre değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte ücret iadeniz en geç 10 iş günü içerisinde tamamlanacaktır.

Sipariş iptalinde kargo ücreti iade edilir mi?

Sipariş iptallerinde ürün çıkışı yapılmadığı için kargo ücreti de dahil olmak üzere tüm tutar tarafınıza iade edilecektir.

Ürünümü iade etmek istiyorum, nasıl bir yol izlemeliyim?

Hediyeyakala.com'dan aldığınız ürünleri 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Ürünü iade edebilmeniz için ürünün orijinal ambalajı açılmamış olmalı ve ürün hiçbir şekilde kullanılmamış olmalıdır. Bu koşullarda olmayan ürünler kesinlikle iade kabul edilmeyecektir. Ürün iadelerinizi fatura üzerinde bulunan adrese, faturası ile birlikte, Yurtiçi Kargo ile yapabilirsiniz.

Ürün iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim? 

Tüm iade kargo ücretleri "MÜŞTERİ" tarafından ödenecektir. Anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo dışında bir kargo firması ile gönderim gerçekleştirilebilir.Faturası gönderilmeyen ürünler iade kabul edilemez.

Ürün iademin bedeli tarafıma ne zaman ve ne şekilde aktarılacak?

İade ürün bedeliniz, alışverişinizi ne şekilde yaptıysanız o şekilde tarafınıza ödenecektir. Taksitli alışverişler taksitli olarak, peşin alışverişler ise peşin olarak kartınıza yansıyacaktır. Banka havalesi ile yapılan siparişler aynı şekilde banka havalesi olarak iade edilecektir. Para iadesi bankanızın yoğunluğuna göre 10 iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir.

Ürünümü bir başka ürünle değiştirmek istiyorum, nasıl bir yol izlemeliyim?

Hediyeyakala.com'da ürün değişimi yapmanız için değiştirmek istediğiniz ürün bedelinin, elinizdeki ürünle aynı ya da daha yüksek fiyatta olması gerekmektedir. Aksi takdirde değişim işlemi yapılamamaktadır. Kostümlerde beden değişimi yapılabilmektedir. Hediyeyakala.com satın alınan ürünlerin Hediyeyakala mağazalarından değişimi yapılamamaktadır. Değişim ürünleri faturası ile birlikte gönderilmelidir. Faturasız gönderilen ürünlerde herhangi bir değişim işlemi yapılamamaktadır.